סימולציית PVSYST ואופטימיזציה כלכלית

סימולציית PVSYST ואופטימיזציה כלכלית

סימולציית PVSYST
כלי תכנון ואופטימיזציה מהמתקדמים בעולם. המערכת מאפשרת הדמיה וסימולציה של המערכת הסולארית עד לקבלת דוח סימולציה מקיף. PVSST הינו כלי התוכנה המתקדם ביותר בעולם לניתוח תפוקות וניתוח של מערכת סולרית עד רמת הרכיבים הפנימיים כולל תהליכי הצללה של עננות והתפוקה הצפויה בכל רגע מהמערכת המושפעת מחום רוח, מבנה ההתקנה והאיבודים החשמליים של הממיר, הפאנלים, הכבילה וכו'. ציון גל, הבעלים של החברה, הוא האיש שהביא את התוכנה לישראל בתחילת שנות ה 2000 ,תוכנה שבה עושים שימוש היום מרבית החברות המובילות.  
Mask Group 6a
Mask Group 6a
אופטימיזציה של תפוקות
הצבה של הפאנלים בזויות שונות ובמרחקים שונים תניב תפוקה שונה וכמות פאנלים שונה על אותו הגג. ובכך תשנה לחלוטין את המודל הכלכלי ורווחיות הפרויקט. בתהליך האופטימיזציה ניבחן כמה אפשרויות המתאימות ביותר ללקוח מתוך אין ספור אפשריות. כדי לייעל את התהליך בגל מהנדסים משתמשים בכלי בינה מלאכותית פרי פיתוח החברה, המאפשרים ניתוח יסודי ורק בעקבותיו מתחיל התיכנון . זאת לעומת המקובל בשוק שבו המתכנן מציב את מה שהוא מצליח או מבצע חלופה אחרת ואינו מצליח למעשה להגיע לאופטימיזציה שמשנה את המודל הכלכלית של הלקוח.
ניתוחים כלכליים
בהסדרות התעריפיות קל מאוד לחשב את יעילות הפרויקט . אך כאשר מדובר בהסדרות שונות לדוגמא כאשר ישנה מכירה של עודפים לרשת החשמל וצריכה עצמית של הייצור, נדרש לנתח בכלים מתקדמים את יצור המערכת בכל רגע נתון ואת פרופיל הצריכה של הלקוח . לאחר מכן יש לבנות מודל מדויק שיאפשר רווחיות מקסימלית שכן המחירים של הצריכה העצמית משתנים במהלך היום והשנה וכמוהו גם פרופיל הצריכה ופרופיל הייצור הסולארי. בגל מהנדסים מנתחים באופן מדוייק על פני שנה שלמה יום יום ודקה דקה את כל אחד מהפרמטרים והשפעתו על המערכת ורק לאחר מכן בוחרים את נקודת העבודה האופטימלית שתייצר את המודל הכלכלי הטוב ביותר ללקוח.
Mask Group 6a
דילוג לתוכן