מהו תכנון סולארי?

מהו תכנון סולארי?

תכנון מערכת סולארית הינו תכנון הנדסי רב שכבתי המשלב אדריכלים סולארים, מהנדסי אלקטרואופטיקה ומהנדסי חשמל מהדור החדש הבקיאים בתחום יחודי זה המצריך הכרת טכנולוגיות של מוליכים למחצה ומעגלים פנימיים של הפאנלים ושילובם אל תוך המערכת הסולארית.

תכנון סולארי חכם דורש הכרה מלאה של טכנולוגיית הממירים ואופן דחיפת ההספק בצורה יעילה אל תוך הרשת, הצבה אופטימלית של הפאנלים ומיזוג בין פרמטרים שונים לאורך השנה הן של שטפי האור ורגישות הפאנל האינדיבידואלי לתחומי התדרים השונים של האור.

התחשבות בשטפי האור הישיר (Linear Beam), אור הדיפוזיה ושטף האור אפקטיבי על הפאנל הסולארי תחת טמפרטורות מעטפת משתנות לאורך השנה. שילוב הידע אל תוך תקינה מתאימה ושיטות מתקדמות לתחזוקה השומרות על יציבות המערכת ותפוקות איכותיות לאורך השנים.

בתהליך תכנון מערכות סולאריות נלקחים שיקולים כלכליים של צרכי המערכת וצרכי הלקוח, סדרי העדיפויות והתאמת תכנית אפקטיבית. הכלים המדעיים לניתוחים הם אלה שמציבים את החברה בחזית הטכנולוגיה וביעוץ ופתרון בעיות למערכות בארץ ובעולם. שילוב הידע האקדמי שיטות העבודה הניסיון במאות רבות של מערכות וחיבור ישיר אל השטח בתוספת השקעה מתמדת בהתייעלות במחקר ובחקר ביצועים סולאריים באופטימיזציה סולארית לצד מהנדסי מפתח הם עיקר עוצמת החברה בתכנון מערכות.

לקראת כל מערכת סולארית ניבנה מודל תלת ממדי החוזה את המערכת לאורך השנים כולל טמפרטורות שטפי אור הצללות וניתוח חשמלי וזאת לצד כלי הנדסה אלקטרואופטיים וחשמליים ייחודיים לחברה לשיפור נצילות ויעילות המערכות.

שיתוף:

דילוג לתוכן