בית חכם לפני שקונים שימו לב

בית חכם לפני שקונים שימו לב

בית חכם העתיד כבר כאן

בית חכם הולך מעתיד להווה. היום כשכמעט בכל בית יש מחשב וטלפון חכם והטכנולוגיה דוהרת, זאת טעות לתכנן בית שלא חלק ממנו לפחות הוא בית חשמל חכם. שינוי התשתיות הוא כל כך מורכב שלמעשה בית שלא תוכנן עם תשתית לבית חכם יצטרך שינוי וחציבה בקירות לאורך כל הבית בכל מערכת החשמל-דבר שקורה בד"כ בבתים ישנים מאד שעוברים שינוי. ההמלצה שלי היא תמיד לשמור על תשתיות מתאימות, צנרת ייעודית וכיו"ב כדי לא לשלם פי כמה על שינוי בעתיד. אז גם אם לא עושים עכשיו בית חכם, מומלץ להכין תשתית מתאימה. אחרי הכל המחירים רק יורדים. כמו שהיום אין קסטות ובקושי דיסקים, טלכרט וטלפון חוגה. כך ממש מי שבתחום רואה את השינוי והמעבר לבתים חכמים.

 

בית חכם

חשמל חכם זאת מערכת פיקוד ושליטה על מערכות חשמל באמצעות בקרים ייעודיים עם ממשק נוח למשתמש שמאפשר לכל אדם פשוט לשלוט על כל המערכות עליהן שולטות מערכות הבית החכם.

למעשה מדובר בבקר שמחליף את המתג הפשוט שאנחנו מכירים. הבקר ניתן לשליטה משלטים שמפוזרים בבית, ממפסקים חכמים, מהסלולרי ומהמחשב. בית חכם מאפשר שליטה עמוקה על כל מערכות הבית, מכונת הכביסה, מזגן, דוד, השער החשמלי, האזעקה וכמעט כל מה שיש בבית.

בכל מערכת של בית חכם נהוג להגדיר תרחישים, נניח שאתם יושבים לראות סרט ורוצים להוריד את תריסים מסויימים, להפעיל מזגן להדליק ולכבות אורות מסויימים. אתם מגדירים את ה"תרחיש" הזה, ובפעם הבאה שתראו סרט פשוט תבחרו את "תרחיש סרט" והבית יעבור למצב אותו הגדרתם. כל זאת בלחיצה אחת. תרחיש שבת במקום "שעון שבת" .חיישני טמפרטורה, ועוד. דמיינו שאתם יכולים לתכנת את הבית שלכם שהמערכת סטריאו תדלק בבוקר והדוד יידלק ויכבה בשעה אחרת, מכונת כביסה תופעל בשעה שתקבעו ומה לא? בתכנון נכון של המערכת ניתן להשיג כמעט כל מה שהדמיון משיג. (שהבית יתקשר אליי כשהוא ממוזג מספיק או שיתקשר לכיבוי אש אם המנגל לא דלוק ויש עשן….)

 

בית חכם למה כדאי

חשמל חכם לבית הוא פתרון מעולה להתייעלות אנרגטית. בשנים הקרובות כל משק החשמל יעבור לתעו"ז-תעריף עונה וזמן, שזה בערך כמו שפעם שיחות בסלולרי היו יקרות ביום וזולות בלילה. כך שהמדינה תעבור כולה לתעו"ז הדרך לחסוך בהוצאות החשמל תעבור דרך חשמל חכם לבית. כשהבית יתנהל חכם החיסכון יהיה מורגש בכל חודשיים בחשבון. וזאת מעבר להעלאת רמת החיים ואיכות החיים בבית.

 

בית חכם לפני שקונים שימו לב

השוק רווי בציודים של חשמל חכם מרובות אפליקציות וידידותיות. דווקא בגלל זה חשוב שיועץ בית חכם ילווה אתכם ויתכנן לכם את תכניות החשמל של הבית וינהל עבורכם את נושא הבית החכם. אם חשוב לכם לא רק לקנות ולהתקין מוצר אלא ליהנות ממנו, יועץ בית חכם הוא הפתרון החכם שלכם. אל תתפתו להפקיד נושא כל כך חשוב מבלי שאיש מקצוע שמבין בזה יתכנן לכם את הבית ואת מערכות החשמל שלו, רוב על זה נאמר אין חכם כבעל ניסיון.

שיתוף:

דילוג לתוכן