איזה לוחות סולארים צריך להתקנה?

איזה לוחות סולארים צריך להתקנה?

פאנלים סולאריים הינם מוליכים למחצה המבצעים עקירת אלקטרונים בתחום תדרי האור וע"י כך יוצרים זרם חשמלי. פאנל סולארי מורכב מתאים סולארים, בד"כ-72 תאים. הפאנלים רגישים לאור והופכים אותו לזרם חשמלי. רוב הפאנלים מייצרים זרם של 8 אמפר ומתח של 30-50 וולט. פאנל סולרי ממוצע מייצר בין 220-280 וואט, בגדול ניתן לייחס את התאים הסולארים לשלוש קבוצות טכנולוגיה: מונו-קריסטל, פולי-קריסטל ו-Thin-film .

מונו-קריסטל הינה הטכנולוגיה האיכותית ביותר וגם היקרה ביותר. פולי-קריסטל כשמה כן היא שילוב של כמה חלקי גבישים.THIN Film טכנולוגיה יחסית חדשה הדורשת שטח כמעט כפול, יתרונותיה עמידות בחום גבוה ורגישות לתדרי האור של הדיפוזיה וחוסר הצורך בקרינה ישירה.

האנרגיה החשמלית המיוצרת ע"י הפאנל היא בעצם חשמל ירוק. אנרגיה סולארית מקוטלגת לפי ההספק אותו מייצר הפאנל בתנאי STC שזה בעצם עוצמת הארה של אלף וואט ו25 מעלות צלזיוס, הספק זה נקרא גם הספק שיא kwp . בגלל תנאי מזג האוויר ועוצמת אור שונה , לכלוך וכו', נצפה מפאנל להציג הספק שיא בשטח של 90% מההספק הנקוב. רוב הפאנלים הסולרים המשווקים להתקנת מערכות סולאריות, משווקים עם אחריות יצרן של 25 שנה והבטחת תפוקה הכוללת ירידת תפוקה של חצי אחוז כל שנה.

התקנת מערכת סולארית דורשת תכנון סולארי. בהתקנת מערכת סולארית מציבים את הפאנלים הסולארים על גג, במידה ומדובר בהתקנה קבועה. קיימות גם התקנות סולאריות עוקבות, גל-מהנדסים הייתה הראשונה בישראל שתכננה התקנה סולארית למערכת עוקבת ב-2009 ובעלת תפוקות של 21 % יותר ממערכת מקבילה. הצבת הפאנלים בגג סולארי הינה מומחיות המשפיעה על תפוקות המערכת. תכנון סולארי חכם משלב הבנה של זוויות אזימוט שיפוע הגג הצללות הדדיות וכו', וזאת בכדי לייעל את הזרמים החשמליים של הלוחות הסולאריים. חברות אנרגיה סולארית מקצועיות נעזרות בתכנון סולארי ויועצי חשמל. במובן זה גל מהנדסים הינה החברה המובילה בישראל בתכנון מערכות חשמל סולריות ביצור חשמל ירוק והפיכת גג סולארי לגג מניב.

שיתוף:

דילוג לתוכן